Festivalis „Vievio džiazo klavišai“

Festivalis „Vievio džiazo klavišai“

Festivalis „Vievio džiazo klavišai“ pristato žymius Lietuvos džiazo pianistus ir kūrėjus. DŽIAZO PIANISTAS – PAGRINDINĖ FESTIVALIO FIGŪRA. Jis bus ir solo programų atlikėjas, ir džiazo kamerinio ansamblio narys. Tai pirmas tokios tematikos džiazo festivalis Lietuvoje. Festivalyje dalyvauja žymūs klavišininkai: Dainius Pulauskas, Egidijus Buožis, Vytis Smolskas, Andriejus Polevikovas, Dmitrij Golovanov, Richardas Banys, Krzysztof Kobyliński. Mažas periferijos miestas Vievis planuoja kasmet trumpam tapti profesionaliosios džiazo muzikos centru.

Projektą finansuoja:

       

 

Projekto rėmėjai:

   

Lapkričio 5d. (penktadienis) 


Dainius Pulauskas Solo, duo, trio, kvintetas, Dainiaus Pulausko grupė

Dainius Pulauskas – p, synth
Valerijus Ramoška – tp, flgh
Veronika Povilionienė – voc
Liutauras Janušaitis – ts, fl
Tomas Botyrius – as, ss
Tomas Maslauskas – el. b
Arman Isojan – db
Arkadij Gotesman – dr, perc
Augustas Baronas dr

pastedGraphic.png

Daugiau kaip prieš tris dešimtmečius džiaze debiutavęs vienas ryškiausių ir veikliausių šalies džiazo kūrėjų – klavišininkas, kompozitorius, džiazo grupių lyderis Dainius Pulauskas Vievyje surengs išskirtinį koncertą.

Festivalyje„Vievio džiazo klavišai“ jis primins ne tik geriausias savo kompozicijas, bet ir įvairių kūrybos etapų bendražygius, įspūdingą savo amplua paletę – nuo sol, duetų, trio iki didelių ansamblių. Tam yra svari priežastis: Dainius – vievietis ir su savo visais kolektyvais dar nėra koncertavęs savo gimtinėje.

D.Pulauskas kurti ir aranžuoti muziką pradėjo dar dirbdamas vokaliniame instrumentiniame ansamblyje „Oktava“, komponuoti jį paskatino šio ansamblio vadovas Mindaugas Tamošiūnas. Būtent „Oktavai“ muzikas parašė pirmąją džiazo pjesę, kuri nuskambėjo „Pori Jazz’87“ festivalyje Suomijoje.

1996 metais Dainius debiutavo džiazo festivalyje „Birštonas“ jau kaip grupės lyderis su savo kvintetu, o 1998-aisiais – ir su savo sekstetu, kuris netrukus tapo vienu ryškiausių ir labiausiai svetur žinomų lietuvių džiazo kolektyvų. Nuo 2004-ųjų jis ėmė pristatyti įvairios sudėties savo ansamblių programas „Dainius Pulauskas Group“ (DPG) vardu. Būtent DPG veikla kūrėjas labiausiai realizavo savo kaip kompozitoriaus bei klavišininko talentą ir profesinę patirtį.

Nacionalinis Estijos operos ir baleto teatras yra pastatęs šiuolaikinį baletą pagal originalias D.Pulausko kompozicijas. Be to, muzikas atstovavo Lietuvai daugiataučiame autorių kolektyve kuriant Europos džiazo tinklo (EJN) himną. Jo muzika skambėjo „Euroradijo“ džiazo orkestro koncerto tiesioginėje transliacijoje Europos šalims iš Rygos.

DPG pasirodė daugiau kaip 160 festivalių 35 valstybėse, keturiuose žemynuose, pirmoji iš Lietuvos įžengė į Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos, Pietų Korėjos scenas. Grupei plojo prestižinių Otavos, Londono, Tokijo, Vašingtono džiazo festivalių publika. Ji sukėlė furorą gastroliuodama milijoniniuose Kinijos miestuose Džuhajuje, Gvangdžou ir Šendženyje, o praėjusią žiemą jau trečią kartą leidosi į dideles gastroles po Indiją, kur yra išbandžiusi jau beveik visas svarbiausias džiazo scenas.

Garsiose pasaulio džiazo scenose pasirodo ir kiti lietuviai, bet jie groja tarptautiniuose projektuose, o DPG atstovauja Lietuvai ir atlieka vien lietuvišką – savo lyderio D.Pulausko – muziką. Ji įamžinta jau 19 autorinių albumų, dviejuose autoriniuose DVD, 9 džiazo rinkiniuose.

D.Pulauskas savo nuoširdžia, emocinga kūryba pelnė vieno įdomiausių Europos „fusion“ džiazo kompozitorių reputaciją ir ne kartą atstovavo šalies džiazui europiniuose projektuose, o DPG netgi tapo Lietuvos kultūros ambasadoriumi svarbiuose valstybiniuose renginiuose.

D.Pulauskas išbandė save įvairiausiuose džiazo žanruose, o taip pat chorinės, teatro ir kino muzikos kūryboje, tapo net Kompozitorių sąjungos nariu, bet nesiliauja ieškoti vis naujų saviraiškos nišų. Šis koncertas leis apžvelgti vingiuotą ir įdomų jo kūrybos kelią.

Scenoje išvysime įvairių to kelio etapų pakeleivius – pirmojo seksteto narius Arkadijų Gotesmaną, Valerijų Ramoška ir vėlesnius Dainiaus bendražygius Liutaurą Janušaitį, Tomą Botyrių ir kt.

Kitokią dueto spalvą D.Pulauskas įlies į programą su liaudies dainų atlikėja Veronika Povilioniene, kuri taip pat paliko ryškų pėdsaką jo kelyje, drauge įsiamžino keliuose albumuose. O dabartiniam jubiliato kūrybos etapui atstovaus jo akustiniai kolektyvai su naujausiais komandos nariais – kontrabosininku Armanu Isojanu ir būgnininku Augustu Baronu.

D.Pulauskas yra apdovanotas „Bravo“ prizu (1999 m.) geriausiam metų Lietuvos džiazo muzikantui, tarptautinio „Yesterday“ konkurso Piarnu (Estija) Didžiuoju prizu (1999 m.) už geriausią J.Lennono ir P.McCartney dainos aranžuotę, Birštono džiazo festivalio, „Vilnius Jazz“ ir „Kaunas Jazz“ apdovanojimais už nuopelnus Lietuvos džiazui, du kartus nominuotas Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai. 2021 metais D.Pulausko nuopelnai Lietuvos kultūrai įvertinti Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Lapkričio 5d. (šeštadienis) 


 

Vytis Smolskas – klavišiniai

Vytis Smolskas yra vienas tokių muzikantų, kurie leidžiasi į garsų jūrą kaip į fantastišką nuotykių virtinę, kurioje nevalia praleisti nei vienos progos. Jis sako „taip“ džiazo standartų vakaro formatui, priima kvietimus dalyvauti (bežanrės) alternatyviosios muzikos projektuose, imasi solo rečitalio iššūkio, išbando tango, disco ir electro stilius. Jis yra tikras vietinis chameleonas, žmogus-klaviatūra, gebantis išgauti bet kokio turinio muzikinę frazę pagal pareikalavimą, bet visada – su labai savitu, ryškiu charakteriu. Grupės, kviečiančios jį groti drauge, žino – jis yra tas, su kuriuo solistams teks sąžiningai pasidalinti saviraiškos erdvę ir publikos dėmesį.

Vytis Smolskas (g. 1983) yra pianistas, klavišininkas, pedagogas, muzikos kūrėjas, daugelio inovatyvių projektų dalyvis, priskiriamas džiazo žanrinei plotmei, tačiau puikiai girdimas toli už jos ribų.

Vyčio Smolsko skambinime, greta puikių džiazo profesionalo savybių (kaip gera reakcija, organiška integracija į ansamblį, improvizacinė išmonė ir gražus polistilistinis žodynas), yra girdimas buvęs klasikos atlikėjas. Garso aristokratiškumas, dažnas ir nerūpestingas saugaus grojimo greičio viršijimas ir tam tikri Romantizmo užkrato liekamieji reiškiniai tapo savito pianisto braižo elementais, kurie nesukliudė jam įtikinti savo meistriškumu keleto (puristiškai nusiteikusių) džiazo konkursų žiuri: 2007 m. pelnyta III premija tarptautiniame konkurse „Jazz improvizacija“, 2011 m. jame laimėta II-oji premija, 2008 m. „Vilnius Jazz Young Power“ Rūtos Švipaitės kvartetas, kurio narys jis buvo, nuskynė Grand Prix, o Vyčiui Smolskui atskirai buvo įteiktas geriausio konkurso instrumentininko prizas, 2014 m. konkursinių trofėjų kolekciją vainikavo II-oji premija konkurse „Rostovas prie Dono“ Rusijoje.

 

Įvairių ansamblių sudėtyje Vytis Smolskas dalyvavo „Vilnius Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, Birštono ir Kauno džiazo festivaliuose, lankėsi Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Islandijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Kazachstane. Sudalyvauta ir viename stambiausių pasaulio džiazo festivalių „North Sea Jazz“, kuriame su rinktiniu dviejų aukštųjų mokyklų bigbendu Vytis Smolskas atliko Niujorko saksofonininko Rudresh Mahanthappa kompozicijų programą, kurioje dalyvavo ir pats autorius.


Girmantė ir A. Polevikovo kvartetas | FolkTales

Girmantė – vokalas

Andrej Polevikov – klavišiniai,

Mindaugas Vadoklis – trimitas / fliugelhornas,

Denis Murašov – bosas/kontrabosas,

Augustas Baronas – būgnai

Ruduo – trumpėjančios dienos ir vėstantys vakarai, metas, kai ypatingai  jaučiame pasikeitusį gyvenimo tempą, vasaros aidą ir nejučia ieškome jaukumo savo aplinkoje.

Tai puiki proga susitikti Girmantės ir Andrėjaus Polevikovo kvarteto koncerte, kuris savo rudeniškomis spalvomis ir magiška nuotaika perkels jus į “FolkTales” pasaulį. Svaiginantys džiazo garsai, lietuvių ir kitų tautų liaudies motyvai neabejotinai sukurs ypatingą nuotaiką, kur rūpesčiai ir rutina paskęs harmonijos ir jaukumo atmosferoje.

Lapkričio 5 d. Vievio kultūros centro salėje klausytojai turės neeilinę galimybę išgirsti dar niekur gyvai neskambėjusias aranžuotes.

Girmantė – garsi vokalistė, nuostabaus balso savininkė, ryškiai šviečianti Lietuvos džiazo ir populiariosios muzikos padangėje. Dainininkė žavi klausytojus savo charizma, muzikalumu, lanksčiomis ir melodingomis improvizacijomis.

Andrej Polevikov – neabejotinai vienas ryškiausių šių laikų Lietuvos džiazo pasaulio pianistas, drąsus eksperimentuotojas, aranžuotojas ir kompozitorius, draugėn subūręs veržlių ir talentingų muzikantų komandą.

Denis Murašov – kontrabosininkas, itin vertinamas kolegų dėl profesionalumo ir išskirtinio muzikinių sumanymų pojūčio. Turintis savo asmeninį bruožą, muzikantas nuolatos stebina savo tikslumu, skoniu ir itin aukšto lygio instrumento valdymu.

Augustas Baronas – daugelio Lietuvos muzikinių džiazo ir populiariosios muzikos projektų būgnininkas. Garsinė dinamika, stiliaus pojūtis ir kūrybiškumas išskiria jį kaip vieną ryškiausių ir stipriausių atlikėjų Lietuvoje.

Mindaugas Vadoklis – trimito ir fliugelhorno virtuozas. Neseniai prisijungęs prie projekto jau spėjo užimti nepamainomą vietą jame, puošdamas ir praturtindamas programą brandžiais pučiamųjų garsais ir improvizacijomis.

Lapkričio 12d. (Šeštadienis)    


Egidijus Buožis – fortepijonas

Egidijus Buožis džiazo scenoje nuo 1984 metų. Nuo 1995 metų išleistos septynios autorinės kompaktinės plokštelės, bei dvigubas vinilinis albumas.

Pianistas koncertuoja solo, bei įvairiose ansamblinėse sudėtyse – duetai, kvartetai , kvintetai ir pan. Dalyvauta įvairiuose festivaliuose, koncertiniuose renginiuose Lietuvoje bei užsienyje. Bendradarbiauja su Lietuvos, taip pat su žinomais pasaulyje atlikėjais, kaip Al Di Meola, Brianu Brombergu, Caecilie Norby , Larsu Danielssonu, Arve Henriksenu ir kt. 2003 metais nominuotas Lietuvos Muzikų sąjungos „Auksiniu disku“. 2015 m. balandžio 9 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje, Vilniuje, fortepijonu atliko vienos kompozicijos, trukusios 1 val. 12 min., rečitalį, kuris buvo įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą, sudaromą Gineso rekordų atstovo Lietuvoje –  „Factum“ agentūros. Egidijaus Buožio atliekamos muzikos stilistika plati, Savo muzikoje pianistas plėtoja mainstream tradiciją, ankstyvųjų fortepijoninių stilių elementus siedamas su moderniojo džiazo raiška. Jo harmoninėje kalboje ir skambesio estetikoje yra ir akademinės muzikos atspindžių.

Daugiau informacijos www.egidijusbuozis.com 


Veronika ChiChi Quintet – programa “Namai”

Veronika ChiChi – publikos pamėgta, šarminga ir ambicinga džiazo vokalo meistrė, kurios balsas suvirpina kiekvieno klausytojo sielos stygas. Ryškiai ir drąsiai įžengusi į Lietuvos džiazo sceną, po kelių metų ji jau subūrė įspūdingą tarptautinį atlikėjų kvartetą su kuriuo įrašė debiutinį albumą “Singer of a 1000 faces”, o šiemet pristato antrą autorinės džiazo muzikos lietuvių kalba albumą “Namai”. Naujoji programa, sukurta karantino metu, stebina šiluma bei grožiu ir įtraukia į stebuklingą, užbūriantį pasaulį.

Veronika yra aktyvi džiazo scenos ir festivalių dalyvė, nuolat koncertuojanti su savo kvartetu, retro svingo vokaliniu trio “The Ditties”, duetu su D. Golovanovu, taip pat koncertavo daugelyje Europos šalių bei JAV, Kinijoje ir Rusijoje su  šiuolaikine opera „Geros Dienos!” bei džiazo projektais projektais.

Surinkusi vienus geriausių savo kartos džiazo atlikėjų – fortepijono virtuozą Dmitrijų Golovanovą, ilgametį scenos partnerį Domantą Razmų ir jauną Latvijos talentą kontrabosistą Artūrs’ą Duckį – ji surado tobulai tarpusavyje derančių muzikantų kombinaciją, kurią spalvom, patirtimi ir energija papildė legendinis Lietuvos džiazo perkusininkas Arkadijus Gotesmanas.

Veronika ChiChi – vokalas

Dmitrij Golovanov – klavišiniai

Artūrs Duckis – kontrabosas

Domantas Razmus – mušamieji

Arkadijus Gotesmanas – perkusija

Video nuorodos
https://www.youtube.com/watch?v=AHnB_KMmE-o
https://www.youtube.com/watch?v=-JcM6CT3RyQ

Lapkričio 19d. (šeštadienis)


Krzysztof Kobyliński – fortepijonas (Lenkija)

  Pianistas, kompozitorius, grupės vadovas, taip pat vieno svarbiausių muzikos festivalių Lenkijoje (Palmjazz ir Filharmonia) kūrėjas ir meno vadovas, taip pat privataus Jazovia kultūros centro Glivicuose Lenkijoje įkūrėjas, IT specialistas ir matematikas.

  Kaip kūrėjui jam didžiausią įtaką daro etnodžiazas. Jis miksuoja skirtingus stilius ir nesilaiko tik vienos krypties. Svarbiausias jo muzikos bruožas – emocionalumas ir melodingumas, priverčiantys klausytojus giliai pajusti Kobylińskio muziką.

  Pianistas yra įrašęs daugiau nei 30 įvairių albumų, įskaitant savo KK Pearls grupę, solo, bei albumus su kviestiniais svečiais.

 

 

Apie jo muziką:

…Labai graži kompozicija. Fantastiška melodija, man buvo labai smagu groti jo dainą… Branfordas Marsalis apie „Rožinius metus“

…Jo kompozicijos tikrai gražios, daug jautrumo ir melodingumo…jo muzika kaip kelionė laiku ir kaip filmas…. Richardas Galliano

…Jo kūriniai yra puikūs, kas rūpi harmonijai, Krzysztofas ​​yra geras kompozitorius ir kūrybingas menininkas… Bireli Lagrene

…Jo muzika lyriška, linksma ir jaudinanti. Jo muzika turi puikų melodijos jausmą su gražia harmonija. Kiekvienas kūrinys yra neįtikėtinas… Randy Breckeris

  Muzikos kūrimas jam yra individualus procesas, kurį įtakoja įvairūs jį supančio pasaulio veiksniai ir elementai. Per muziką jis bando pateikti juslinę supančios tikrovės pusę. Sensorinis aspektas dažnai derinamas su intelektualia žmogaus emocijų išraiška.

 

Organizacinė veikla

  Krzysztofas ​​Kobylińskis be savo koncertinės veiklos dar rengia muzikines laidas, organizuoja kultūrinius renginius. Glivicuose jis sukūrė Jazovijos kultūros centrą, Lenkijos masto sensaciją ir vieną didžiausių, įdomių privačių koncertų vietų šioje Europos dalyje. 2018 ir 2020 metais jis organizavo dalį projekto JazzBus – tarptautinę festivalių meno vadovų, leidėjų ir muzikos vadybininkų konferenciją, kurioje dalyvavo dešimtys žmonių iš viso pasaulio.

Video nuoroda
https://youtu.be/dwaqt0uIrxo


TRIO  NEDA / LABUTIS / BANYS

„Spiritus in Jazz”                        

Neda Malūnavičiūtė – vokalas, fleita

Vytautas Labutis – saksofonai, bosinis klarinetas

Richardas Banys – fortepijonas                                                                     

Trio atlieka savo originalių bei kitų autorių kompozicijų programą. Čia pilna kontrastų, improvizacijos, nenuspėjamų muzikos eksperimentų ir atradimų. Ansamblio improvizacijų žodynas – neišsemiamas .

 Per keletą trio gyvavimo metų ansamblis išsiugdė nepakartojamą telepatinį bendravimo stilių ir ansamblio pojūtį. Tai leidžia jiems įgyvendinti drąsiausius sumanymus ir svajones. Kaip patys ansamblio nariai sako, džiazas – kuriančių, laisvų ir stiprių žmonių muzika, tai mąstymo ir gyvenimo būdas , kuriame esi laisvas, atviras, nuoširdus ir dažnai apnuoginęs sielą. Nuolatinės muzikos jausmų paieškos, nėrimas gilyn, kartais ir taisyklių laužymas, begalinė aistra kokybei jiems svarbiausi.