Atrask vasaros džiaugsmus 2021

Dieninės stovyklos linksmybės

„Atrask vasaros džiaugsmus 2021“

 

Vievio kultūros centras jau septintąjį kartą įgyvendino Elektrėnų savivaldybės finansuojamą projektą „Atrask vasaros džiaugsmus 2021“ , parengtą pagal vaikų vasaros užimtumo programą. Stovykla truko keturias savaites: nuo birželio 14 dienos iki liepos 9 dienos. Stovykloje dalyvavo 7-14 amžiaus vaikai iš Elektrėnų savivaldybės. Juos 9 val. ryto pasitikdavo ir 16 val. atsisveikindavo stovyklos vadovai: Kęstutis, Saulė, Kotryna, Veslava ir Justina. Stovyklautojai buvo padalinti į dvi grupeles po 25 vaikus, kuriems stovykla truko dvi savaites. Tokiu būdu buvo išlaikyti visi su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

Stovykloje vaikai turėjo galimybę dalyvauti neformalaus ugdymo užsiėmimuose, kuriuos paruošdavo jų vadovai. Jie stengėsi parinkti edukacinius, organizacinius, lavinamuosius ir komandą formuojančius žaidimus. Vaikai kasdien daug sportavo: žaidė futbolą, kvadratą, rungtyniavo estafetėse, laipiojo vadovo Kęstučio paruoštomis virvių trasomis.

Stovyklos metu vaikai dalyvavo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus surengtoje edukacijoje „M. K. Čiurlionio kosmosas“. Buvo mokomoje išvykoje: gaisrininkų būstinėje, kur priešgaisrinės gelbėjimosi tarnybos darbuotojai vaikus susipažindino su gaisrininko profesija. Stovyklautojai aplankė ir Vievio biblioteką, kurioje vaikų skyriaus bibliotekininkė Renata Simanavičienė pristatė skaitymo skatinimo akciją „Vasara su knyga“. Dar stovyklos dalyviai vyko į dvi ekskursijas. Pirmoji buvo Trakuose. Abi stovyklautojų grupės lankėsi Trakų pilyje – istoriniame muziejuje, kur susipažino su mūsų istorija apie didikus ir kunigaikščius, taip pat dalyvavo Trakų istorijos muziejaus organizuojamoje šaudymo su lankais bei istorinių anspaudų lipdymo edukacinėje programoje. O antroji ekskursija buvo į žemaitukų veislės žirgų auginimo ūkį „Namelis prerijose“. Vaikams įspūdžių buvo begalė – visi pajodinėjo, pasivėžino su karieta, susipažino ir su kitais gyvūnais.

Vievio kultūros centro darbuotojai džiaugiasi galėdami prisidėti prie vaikų vasaros užimtumo, pasiūlydami vaikams aktyvų laisvalaikį, saugią erdvę socializuotis, prasmingo laiko praleidimą, edukacinius užsiėmimus ir daug kitų pramogų draugų būryje. Vievio kultūros centro darbuotojai susitikimų stovykloje laukia ir kitais metais.

Ieva Barauskaitė, „Elektrėnų kronika“

Projektą finansuoja