Kaimo kapela „Pylimėlis“

Vievio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Pylimėlis“

Kapela „Pylimėlis“ susikūrė 2000 metais, Per 22 metus kapela „Pylimėlis“ savo pasiekimų skrynioje turi užfiksuotus apie 200 koncertų, kuriuose skambėjo ne tik liaudies dainos, bet ir romansai, estrada bei instrumentiniai kūriniai. Nuo 2015 metų susikūrus Pylimų kaimo bendruomenei esame pagrindiniai jos organizuojamų renginių dalyviai, bendraorganizatoriai. 2020 metais prasidėjus pandemijai ir sustojus visai muzikinei ir renginių veiklai, atradome laiko ieškoti galimybių įsigyti autentiškus tautinius kostiumus, kurių neturėjome visus 20 metų.

Vievio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Pylimėlis“ 

Kapela „Pylimėlis“ susikūrė 2000 metais, Pylimų kaimo darželio-mokyklos patalpose surengti koncertą Advento vakaronėje. Pirmajame koncerte kapelos sąstatą sudarė Pylimų kaimo darželio – mokyklos pedagogai ir auklėtiniai. Reikia paminėti, kad ir pavadinimą kapela ne iš karto turėjo „Pylimėlis“, tuo metu tai buvo „Jurgučio kapela“. Po pirmojo koncerto Pylimų kaimo darželyje – mokykloje, kapelos vadovė Ona Nenartavičienė bei jos bendramintės tuometės bendradarbės Svetlana Kunauskienė, Danguolė Strignatavičienė, Janina Jakonienė pasiūlė „Jurgučio kapelos“ dalyvių tėvams prisijungti prie bendros veiklos ir jų nuostabai dauguma su dideliu noru sutiko dalyvauti šioje meninėje veikloje. Taigi po Advento vakaronės kapelos dalyvių skaičius išaugo iki 30 asmenų, kurių amžius buvo nuo 3 iki 50 metų. Šiuo sąstatu kapela pirmą kartą koncertavo tuo metu Panerių kaime veikusioje sanatorinėje mokykloje. Po šio koncerto visi buvo džiaugsmingi save atradę naujoje veikloje. Įsisiūbavus koncertinei veiklai sulaukėme kvietimo dalyvauti sparčiai populiarėjančioje televizijos laidoje „Duokim garo“. Žinoma, kad ten patekti reikėjo dalyvauti savivaldybių teritorijose organizuotose kapelų varžytuvėse. 2002-07-05 prie Vievio ežero pakrantės vyko „Duokim garo“ varžytuvės, kurias laimėjome mes tuomet pasivadinę tiesiog Pylimų kaimo kapela. Taip turėjome galimybę pamatyti LRT televizijos užkulisius ir tiesioginį eterį, kuriame atlikome du kūrinius. Tuo metu gimė ir dabartinis kapelos pavadinimas „Pylimėlis“, kurio sumanytoja buvo tuometė Balceriškių bibliotekos bibliotekininkė Jadvyga Grigonienė. Pavadinimo sukūrimą įkvėpė per Pylimų kaimą, tekantis Pylimo upelis. Bėgo metai kapelos sąstatas kito, vaikai užaugę skleisdavo sparnus į didžiuosius miestus ar svečias šalis mokytis, vyresnieji keitė savo prioritetus, tačiau pagrindinis kapelos branduolys lyg šiol likęs nepakitęs nuo pirmųjų koncertų. Per 22 metus kapela „Pylimėlis“ savo pasiekimų skrynioje turi užfiksuotus apie 200 koncertų, kuriuose skambėjo ne tik liaudies dainos, bet ir romansai, estrada bei instrumentiniai kūriniai. Kapela yra pagrindinė Vievio kultūros centro renginių dalyvė, Elektrėnų savivaldybės organizacijų rengiamų renginių dalyvė, kaimyninių rajonų tokių kaip Trakų, Kaišiadorių renginių dalyvė. Džiaugiamės, kad liaudies muziką galim dovanoti įvairaus amžiaus, įvairių tautybių klausytojams, o ypatingai savo krašto žmonėms. Kapela puoselėja ne tik etnokultūrą mūsų krašte, bet ir suburia šeimas bendrai veiklai. Didžiuojamės, jog kapeloje dalyvauja mamos su dukromis, močiutės su anūkėmis, sutuoktinių pora. 

Nuo 2015 metų susikūrus Pylimų kaimo bendruomenei esame pagrindiniai jos organizuojamų renginių dalyviai, bendraorganizatoriai. 2020 metais prasidėjus pandemijai ir sustojus visai muzikinei ir renginių veiklai, atradome laiko ieškoti galimybių įsigyti autentiškus tautinius kostiumus, kurių neturėjome visus 20 metų. Tuo metu mums pagalbos ranką ištiesė būtent Pylimų kaimo bendruomenė leisdama jų vardu kreiptis į Elektrėnų savivaldybės kultūros rėmimo programos konkursą. 2020 ir 2021 metais teikėme projektus ir gavome jų dalinius finansavimus, kurių dėka šiandien turime didžiąją dalį autentiškų tautinių rūbų. Jie mus įkvepia nestabdyti veiklos bei toliau džiuginti klausytojus mūsų atliekama muzika. 

 

Veikla: Pylimėlis“ kviečiamas ir sėkmingai dalyvauja kaimų ir miestų bendruomenių rengiamuose įvairiuose renginiuose, didžiosiose šventėse, Užgavėnėse, Motinos ir Tėvo dienos koncertuose, Joninių, Oninių, rudens gėrybių šventėse bei pagal projektus vykdomuose renginiuose. Kapela aktyviai koncertuoja Vievio, Elektrėnų kultūros centrų organizuojamuose renginiuose. Savo krašto kultūrą, liaudiškos ir autorinės muzikos kokybišką ir subtilų atlikimą „Pylimėlis“ paskutiniu metu skleidė Kaišiadorių rajone: Žiežmariuose, Žasliuose, Pakertuose, taip pat Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Čiobiškio filiale, Šiaulių kaimo bendruomenės namuose.

Repeticijų grafikas: (informacija ruošiama..)