Linijinių šokių kolektyvas „VievioLin“

Vievio linijinių šokių grupė susibūrė 2016 metų pradžioje kaip Vievio TAU sveikos gyvensenos fakulteto sudedamoji dalis. 

Nuo 2017 metų rudens Vievio Tau šokėjų grupė prisijungė prie Vievio kultūros centro kolektyvo ir pasivadino „VievioLin“. Šiuo metu sąraše yra apie 15 – 20 kolektyvo narių pažengusiųjų ir pradedančiųjų grupėse.

Grupės šokėjos dalyvauja įvairiuose Vievio kultūros centro organizuojamuose renginiuose, tarptautiniuose ir respublikiniuose festivaliuose, Lietuvoje organizuojamuose linijinių šokių konkursuose, miestų šventėse  ir kt.

Kas tai yra linijiniai šokiai’’

Tai šokiai su pasikartojančia žingsnelių seka. Šokama linijomis. Nėra fizinio kontakto tarp šokėjų. Visi juda ta pačia kryptimi, daro tuos pačius žingsnelius. Linijiniai šokiai yra siejami su amerikietiška kantri šokių kultūra. 

Linijinius šokius gali šokti kiekvienas žmogus nepriklausomai nuo ūgio, svorio, amžiaus ar gebėjimų. 

Kodėl žmonės mėgsta šokti linijinius šokius?

 1. nereikia partnerio;
 2. puiki šiuolaikinė muzika;
 3. tinka visoms amžiaus grupėms;
 4. tai šokiai, kuriuos galima šokti visur ir visada.

Linijiniai šokiai madingi ir populiarūs, nes juos šokti yra paprasta ir efektyvu. Tai tapo puikus būdas paskatinti publiką susiburti į šokių aikštelę. Šie šokiai ne tik puiki laisvalaikio praleidimo, sveikatingumo ir saviraiškos forma. Sykiu tai - gyvenimo būdas.

     VEIKLA

 1. Dalyvaujame linijinių šokių festivaliuose „Visagino Country“, Druskininkuose, Vilniuje, Ignalinje; 
 2. Linijinių šokių federacijos rengiamuose konkursuose Vilniuje, Mažeikiuose;
 3. Šokame Vievio kultūros centro renginiuose „Su pavasariu širdy“, „Šitam dideliam būry“, „Senjorų dienos“, „Oninės“, Rasų šventė; Vilniaus m. Balsių mikrorajono šventėje; Rudens šventėse Elektrėnuose, Vievyje, Kazokiškėse; Semeliškių festivaliuose; kitose aplinkinių miestelių šventėse: Kalviuose, Grendavėje ir kt.
 4. Dalyvavome  bendrame Vievio KC projekte su Pernu (Estija) šokių grupe „Kelmikad Mannikesed“, pasirodėme Vievyje, Kietaviškėse;
 5. Kasmet dalyvaujame linijinių šokių šventėse: Ozo Parkas Vilniuje, JAV diena, Vilniaus dienos,  „Kultūros naktis“ Vilniuje;
 6. Bendradarbiaujam su Vievio teatru ir šokome spektakliuose „Avinėlis nekaltasis“, „Garbinam ragus ir uodegą“, „Neatmezgamas mazgas“ ir kt. Dalyvavom teatrų festivalio „Čia yra teatras“ atidarymo programoje Trakuose  ir pauzėje tarp spektaklių;
 7. Su svečiais iš Vilniaus grupės „O Lia Lia Močiutės“ , Vilkijos šokių grupės „Skrajūnė“ šokome Vievio KC rengiamoje Šokių dienoje. 
 8. Kasmet dalyvaujame Tarptautiniame linijinių“SOLO“ šokių festivalyje Palangoje kartu su festivaliu „Sportas visiems“;
 9. Sukūrėme eurovizinės grupės „The Roop“ palaikymui filmuką „Geltonoji banga“ ir nusiuntėme į televiziją.

Linijinių šokių repeticijos vyksta Vievio kultūros centre Trakų g. 7, choreografijos salėje.

Pirmadieniais 18:30

Antradieniais 17:30