„Pabūk su savimi”: skulptūros ir muzikos sinergija

Vievio kultūros centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Pabūk su savimi”: skulptūros ir muzikos sinergija”, kurio metu Vievio mieste bus pastatytos 8 akmens, akmens-metalo skulptūros. Projekte dalyvauja profesionalūs šalies skulptoriai. Pagal jiems pasiūlytą temą „Pabūk su savimi“, inspiruotą tris mėnesius trukusio karantino menininkai kūrė skulptūras specialiai Vievio miestui. Taip nutiko, kad pagrindiniai skulptūrų statymo darbai sutapo su pirmojo sniego iškritimu, kas kiek apsunkino darbus, bet tikrai jiems nesukliudė. Iki metų galo miestas pasipuoš menininkų darbais, kuriuos gyventojai ir miesto svečiai galės apžiūrėti ne tik gyvai, bet ir virtualioje erdvėje. Laukiame visų darbų užbaigimo, kad galėtume pasidžiaugti naujų sukurtų meno produktų rezultatais.

Dizainas be pavadinimo 4  Dizainas be pavadinimo 7

Dizainas be pavadinimo 8

Dizainas be pavadinimo 9

Dizainas be pavadinimo 6

Dizainas be pavadinimo 5

Virtualus pleneras

Video operatorius Devidas Stankevičius lankėsi Vilniaus Dailinkų sąjungus skulptūros ir vitražo centre ir fiksavo skulptorių darbo eigą. Visa video medžiaga bus panaudota montuojant virtualaus plenero pristatomąjį video. Apsilankymų metu video operatorius ėmė intervių iš profesionalių skulptorių, kurie pristatė savo darbus.

C0188T01 C0193T01

C0190T01 C0195T01

C0191T01

C0199T01  C0197T01

 

 


Vievyje pastatytos pirmosios projekto skulptūros.

 

Spalio mėnėsi jau galime pasidžiaugti pirmaisiais meno kūriniais Vievyje.

 

Dizainas be pavadinimo 2  Dizainas be pavadinimo 3

Nuotraukose skulptorius Vladas Kančiauskas su Vievio kultūros centro projektų vadove Saule Vyšniauskaite.

C0254T01

Vlado Kančiausko skulptūra „Vievio banga“

 

Pirmosios skulptūros buvo pastatytos ežero pakrantėje, tai – Vlado Knčiausko „Ežero banga“ bei Astos Vasiliauskaitės „Pusiausvyra“. Tai meno kūriniai, kurie simbolizuoja ramybę bei žmogaus ir gamtos sąveikos grožį bei laiko tėkmę.

 

C0209T01

C0204T01

C0215T01

Nuotraukose skulptūros montavimo darbai. Asta vasiliauskaitė ir Krištupas Vitulis

C0245T01

Astos Vasiliauskaitės skulptūra „Pisiausvyra“

 

 

 


Pradėtas įgyvendinti projektas „Pabūk su savimi”: skulptūros ir muzikos sinergija.

 

2020 metų rugsėjo mėnesį įvyko susitikimas su skulptoriais bei Vievio miesto seniūnu. Buvo aptartos galimo skulptūrų statymo vietos bei smulkiau aptarta projekto karantino metu inspiruota tema „Pabūk su savimi”.

 

Dizainas be pavadinimo 1

Dizainas be pavadinimo

Nuotraukose: Vievio miesto seniūnas Zenonas Pūkėnas, Vievio kultūros centro direktorė Audronė Stepankevičiūtė, skulptoriai: Asta Vasiliauskaitė, Daumantas Kučas, Rytas Belevičius, Gintaras Mikolaitis ir Vievio kultūros centro projektų vadovė Saulė Vyšniauskaitė 

 

Vievio mieste dar šiais metai bus pastatytos 8 profesionalių skulptorių meno kūriniai, kurie papuoš Vievio miesto erdves.

Projektą finansuoja