Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Festivalis „Vievio džiazo klavišai“ 11.05 18 val.

2022 5 lapkričio @ 18:00

Nemokama

 

Festivalis „Vievio džiazo klavišai“ pristato žymius Lietuvos džiazo pianistus ir kūrėjus. DŽIAZO PIANISTAS – PAGRINDINĖ FESTIVALIO FIGŪRA. Jis bus ir solo programų atlikėjas, ir džiazo kamerinio ansamblio narys. Tai pirmas tokios tematikos džiazo festivalis Lietuvoje. Festivalyje dalyvauja žymūs klavišininkai: Dainius Pulauskas, Egidijus Buožis, Vytis Smolskas, Andriejus Polevikovas, Dmitrij Golovanov, Richardas Banys, Krzysztof Kobyliński. Mažas periferijos miestas Vievis planuoja kasmet trumpam tapti profesionaliosios džiazo muzikos centru.

RENGINYS NEMOKAMAS.
Renginio vieta – Vievio kultūros centras
KONCERTO VEDĖJAS MUZIKOLOGAS DARIUS UŽKURAITIS.

 

Lapkričio 5d. (šeštadienis)

 


Vytis Smolskas – klavišiniai

Vytis Smolskas yra vienas tokių muzikantų, kurie leidžiasi į garsų jūrą kaip į fantastišką nuotykių virtinę, kurioje nevalia praleisti nei vienos progos. Jis sako „taip“ džiazo standartų vakaro formatui, priima kvietimus dalyvauti (bežanrės) alternatyviosios muzikos projektuose, imasi solo rečitalio iššūkio, išbando tango, disco ir electro stilius. Jis yra tikras vietinis chameleonas, žmogus-klaviatūra, gebantis išgauti bet kokio turinio muzikinę frazę pagal pareikalavimą, bet visada – su labai savitu, ryškiu charakteriu. Grupės, kviečiančios jį groti drauge, žino – jis yra tas, su kuriuo solistams teks sąžiningai pasidalinti saviraiškos erdvę ir publikos dėmesį.

Vytis Smolskas (g. 1983) yra pianistas, klavišininkas, pedagogas, muzikos kūrėjas, daugelio inovatyvių projektų dalyvis, priskiriamas džiazo žanrinei plotmei, tačiau puikiai girdimas toli už jos ribų.

Vyčio Smolsko skambinime, greta puikių džiazo profesionalo savybių (kaip gera reakcija, organiška integracija į ansamblį, improvizacinė išmonė ir gražus polistilistinis žodynas), yra girdimas buvęs klasikos atlikėjas. Garso aristokratiškumas, dažnas ir nerūpestingas saugaus grojimo greičio viršijimas ir tam tikri Romantizmo užkrato liekamieji reiškiniai tapo savito pianisto braižo elementais, kurie nesukliudė jam įtikinti savo meistriškumu keleto (puristiškai nusiteikusių) džiazo konkursų žiuri: 2007 m. pelnyta III premija tarptautiniame konkurse „Jazz improvizacija“, 2011 m. jame laimėta II-oji premija, 2008 m. „Vilnius Jazz Young Power“ Rūtos Švipaitės kvartetas, kurio narys jis buvo, nuskynė Grand Prix, o Vyčiui Smolskui atskirai buvo įteiktas geriausio konkurso instrumentininko prizas, 2014 m. konkursinių trofėjų kolekciją vainikavo II-oji premija konkurse „Rostovas prie Dono“ Rusijoje.

vairių ansamblių sudėtyje Vytis Smolskas dalyvavo „Vilnius Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, Birštono ir Kauno džiazo festivaliuose, lankėsi Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Islandijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Kazachstane. Sudalyvauta ir viename stambiausių pasaulio džiazo festivalių „North Sea Jazz“, kuriame su rinktiniu dviejų aukštųjų mokyklų bigbendu Vytis Smolskas atliko Niujorko saksofonininko Rudresh Mahanthappa kompozicijų programą, kurioje dalyvavo ir pats autorius.


Girmantė ir A. Polevikovo kvartetas | FolkTales

 

Girmantė – vokalas

Andrej Polevikov – klavišiniai,

Mindaugas Vadoklis – trimitas / fliugelhornas,

Denis Murašov – bosas/kontrabosas,

Augustas Baronas – būgnai

 

Ruduo – trumpėjančios dienos ir vėstantys vakarai, metas, kai ypatingai  jaučiame pasikeitusį gyvenimo tempą, vasaros aidą ir nejučia ieškome jaukumo savo aplinkoje.

Tai puiki proga susitikti Girmantės ir Andrėjaus Polevikovo kvarteto koncerte, kuris savo rudeniškomis spalvomis ir magiška nuotaika perkels jus į “FolkTales” pasaulį. Svaiginantys džiazo garsai, lietuvių ir kitų tautų liaudies motyvai neabejotinai sukurs ypatingą nuotaiką, kur rūpesčiai ir rutina paskęs harmonijos ir jaukumo atmosferoje.

Lapkričio 5 d. Vievio kultūros centro salėje klausytojai turės neeilinę galimybę išgirsti dar niekur gyvai neskambėjusias aranžuotes.

Girmantė – garsi vokalistė, nuostabaus balso savininkė, ryškiai šviečianti Lietuvos džiazo ir populiariosios muzikos padangėje. Dainininkė žavi klausytojus savo charizma, muzikalumu, lanksčiomis ir melodingomis improvizacijomis.

Andrej Polevikov – neabejotinai vienas ryškiausių šių laikų Lietuvos džiazo pasaulio pianistas, drąsus eksperimentuotojas, aranžuotojas ir kompozitorius, draugėn subūręs veržlių ir talentingų muzikantų komandą.

Denis Murašov – kontrabosininkas, itin vertinamas kolegų dėl profesionalumo ir išskirtinio muzikinių sumanymų pojūčio. Turintis savo asmeninį bruožą, muzikantas nuolatos stebina savo tikslumu, skoniu ir itin aukšto lygio instrumento valdymu.

Augustas Baronas – daugelio Lietuvos muzikinių džiazo ir populiariosios muzikos projektų būgnininkas. Garsinė dinamika, stiliaus pojūtis ir kūrybiškumas išskiria jį kaip vieną ryškiausių ir stipriausių atlikėjų Lietuvoje.

Mindaugas Vadoklis – trimito ir fliugelhorno virtuozas. Neseniai prisijungęs prie projekto jau spėjo užimti nepamainomą vietą jame, puošdamas ir praturtindamas programą brandžiais pučiamųjų garsais ir improvizacijomis.

 


Projektą finansuoja:

       

 

Projekto rėmėjai:

   

Informacija

Date:
2022 5 lapkričio
Laikas:
18:00
Kaina:
Nemokama
Renginio žymos:
,

Organizatorius

Vievio kultūros centras
El. paštas:
rastine.vieviokc@gmail.com

Vieta

Vevio kultūros centras
Trakų g. 7
Vievis, Lietuva
+ Google Map