Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Festivalis „Vievio džiazo klavišai“

2023 25 lapkričio @ 18:00

Nemokama
Vievio džiaso klavišai

Lapkričio 25 d. (šeštadienis) 18 val. Vievio kultūros cente

RENGINYS NEMOKAMAS

Dainius Pulauskas ir Vilnius JJAZZ Ensemble

Daugiau kaip prieš tris dešimtmečius džiaze debiutavęs vienas ryškiausių ir veikliausių šalies džiazo kūrėjų – klavišininkas, kompozitorius, džiazo grupių lyderis Dainius Pulauskas festivalyje surengs išskirtinį koncertą su „JJAZZ Ensemble“. Šis profesionalių džiazo atlikėjų orkestras, vadovaujamas lietuvių kompozitoriaus Jievaro Jasinskio jau spėjo išsikovoti deramą vietą Lietuvos džiazo olimpe.

Dainius Pulauskas kuria muziką ne tik savo suburtiems kolektyvams, bet yra parašęs muzikinių programų džiazo grupei ir simfoniniam orkestrui, kameriniam orkestrui, styginių kvartetui ir bigbendui. Dainiaus Pulausko kompozicijas bigbendui įvairiuose festivaliuose jau atliko Kaunos bigbendas, Rygos radijo bigbendas ir Euroradijo bigbendas, o dabar ir „JJAZZ Ensemble“.

1996 metais Dainius debiutavo džiazo festivalyje „Birštonas“ jau kaip grupės lyderis su savo kvintetu, o 1998-aisiais – ir su savo sekstetu, kuris netrukus tapo vienu ryškiausių ir labiausiai svetur žinomų lietuvių džiazo kolektyvų. Nuo 2004-ųjų jis ėmė pristatyti įvairios sudėties savo ansamblių programas „Dainius Pulauskas Group“ (DPG) vardu. Būtent DPG veikla kūrėjas labiausiai realizavo savo kaip kompozitoriaus bei klavišininko talentą ir profesinę patirtį.

Nacionalinis Estijos operos ir baleto teatras yra pastatęs šiuolaikinį baletą pagal originalias D.Pulausko kompozicijas. Be to, muzikas atstovavo Lietuvai daugiataučiame autorių kolektyve kuriant Europos džiazo tinklo (EJN) himną. Jo muzika skambėjo „Euroradijo“ džiazo orkestro koncerto tiesioginėje transliacijoje Europos šalims iš Rygos.

DPG pasirodė daugiau kaip 170 festivalių 36 valstybėse, keturiuose žemynuose, pirmoji iš Lietuvos įžengė į Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos, Pietų Korėjos scenas. Grupei plojo prestižinių Otavos, Londono, Tokijo, Vašingtono džiazo festivalių publika. Ji sukėlė furorą gastroliuodama milijoniniuose Kinijos miestuose: Pekine, Šanchajuje, Džuhajuje, Gvangdžou ir Šendženyje, o prieš kelis metus jau trečią kartą leidosi į dideles gastroles po Indiją, kur yra išbandžiusi jau beveik visas svarbiausias džiazo scenas.

D.Pulauskas išbandė save įvairiausiuose džiazo žanruose, o taip pat chorinės, teatro ir kino muzikos kūryboje, tapo net Kompozitorių sąjungos nariu, bet nesiliauja ieškoti vis naujų saviraiškos nišų.

D.Pulauskas yra apdovanotas „Bravo“ prizu (1999 m.) geriausiam metų Lietuvos džiazo muzikantui, tarptautinio „Yesterday“ konkurso Piarnu (Estija) Didžiuoju prizu (1999 m.) už geriausią J.Lennono ir P.McCartney dainos aranžuotę, Birštono džiazo festivalio, „Vilnius Jazz“ ir „Kaunas Jazz“ apdovanojimais už nuopelnus Lietuvos džiazui, du kartus nominuotas Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai. 2021 metais D.Pulausko nuopelnai Lietuvos kultūrai įvertinti Vyriausybės kultūros ir meno premija.

 


Vilnius JJAZZ Ensemble

APIE MUS

Vilnius JJAZZ Ensemble – profesionalių džiazo atlikėjų orkestras, vadovaujamas lietuvių kompozitoriaus Jievaro Jasinskio. Ansamblis 2022 metais išleido debiutinį albumą „American Stories“. Originalias kompozicijas ansambliui sukūrė Jievaras Jasinskis ir Liutauras Janušaitis. 2023 metų sausį ansamblis pristatė saksofonų grupės albumą “Saxcess”, trečiasis kolektyvo albumas „Deadly dance“, pasirodė birželį, 2023 m., albumo kompozitoriai – Jievaras Jasinskis, Dorotėja Būdaitė ir Liutauras Janušaitis. Šiuo metu ansamblio kompozitoriai Jievaras Jasinskis, Domantas Razmus ir Simonas Šipavičius ruošią ketvirtąjį albumą Rave’n’Jazz.

2022 metais Vilnius JJAZZ Ensemble tapo režisieriaus D. Ulvydo kino koncerto atlikėjais ir R. Gavelio knygos motyvais statomo filmo „Vilniaus Pokeris“ muzikais. Ansamblis taip pat ėmėsi  Vilniaus 700 gimtadienio vėliavnešio vaidmens ir kartu su Vilniaus miesto savivaldybe dovanojo Vilniaus miestui nepamirštamą gyvos muzikos šventę.

MŪSŲ VERTYBĖS

Vilnius JJAZZ Ensemble siekia užtikrinti, jog kokybiškas, profesionaliai atliekamas lietuviškas džiazas galėtų autorinę muziką pristatyti konkurencingose tarptautinėse scenose ir užtikrinti Lietuvos kūrėjų ir muzikantų gerbūvį suteikiant jauniems talentams galimybes bendradarbiauti su scenos veteranais taip įgalinant žinių ir patirties dalijimąsi džiazo rinkoje.

MŪSŲ MUZIKA

Albumas „American Stories“

https://open.spotify.com/album/53BFYufRPWPKdyYle9IzKj?si=bHKpis1LRWOuW1nTyvwCzw

Saxcess

https://open.spotify.com/album/4mMmvA9PaxiUk76UH03w3I?si=Ij2HpnSqSLu5e4mfvhFk-Q

Deadly Dance

https://open.spotify.com/album/1bxes4yqnqNpGjSi5B4iZy?si=aWw_0iP2Q5O9dvuDnE1FOQ

Vilnius JJAZZ Ensemble live

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013713497/dziazo-vakaras-lithuanian-jjazz-ensemble?time_start=29

IŠPLĖSTINĖ ANSAMBLIO SUDĖTIS

Jievaras Jasinskis – trombone
Valdas Surdokas – trombone
Albinas Gražulis – trombone
Valentas Marozas – bass trombone
Povilas Jurkša – trombone
Tomas Ciūnys – trombone
Tomas Botyrius – alto saxophone
Tomas Razmus – alto saxophone
Karolis Šarkus – alto saxophone
Liutauras Janušaitis – tenor saxophone
Mindaugas Apulskis – tenor saxophone
Simonas Šipavičius – baritone saxophone
Tomas Dičiūnas – piano
Pranas Kentra – guitar
Mindaugas Stumbras – guitar
Artūrs Duckis – double bass
Domantas Razmus – drums
Laurynas Lapė – trumpet
Apolinaras Dubauskas – trumpet
Valerijus Ramoška – trumpet
Mindaugas Vadoklis – trumpet

 

 


Projektą Festivalis „Vievio džiazo klavišai“ finansuoja:

 

       

 

Projekto rėmėjai:

   

Informacija

Date:
2023 25 lapkričio
Laikas:
18:00
Kaina:
Nemokama
Renginio žymos:

Organizatorius

Vievio kultūros centras
El. paštas:
rastine.vieviokc@gmail.com

Vieta

Vevio kultūros centras
Trakų g. 7
Vievis, Lietuva
+ Google Map