“Tatro virusas Vievyje”: nuo gastrolių iki festivalio

Bendruomeniškumo ugdymo projektas “Tatro virusas Vievyje”: nuo gastrolių iki festivalio

Vievio kultūros centras įgyvendina projektą “Tatro virusas Vievyje”. Projekto metu buvo organizuojami profesionalaus režisieriaus Vytauto Mikalausko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu buvo suburti Vievio bendruimenės nariai, bei pastatytas spektaklis “Neatmezgamasis mazgas”. Projekto veiklos prasidėjusios dar nuo 2021 metų, tačiau dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos spektaklio premjera buvo nukelta. O tada atrodė, kad jau taip nedaug liko laukti iki naujojo kultūros centro atidarymo, kur galėtų naujojoje salėje pristatyti savo darbus, todėl buvo pradėtos gastrolės po kitus Elektrėnų savivaldybės miestelius. Vievio teatras aplankė Semeliškes, Kazokiškes, Elektrėnus bei Kietaviškes, kur buvo šiltai priimti vietinių gyventojų ir maloniai kviečiame apsilankyti dar kartą. O po gastrolių, buvo nuspręsta Vievyje surengti teatrų festivalį “Teatro virusas Vievyje”, kur buvo pristatytas projektinis spektaklis bei suburtos kitos bendruomenės, kurios neabejingos teatrui. 

Taigi Atvelykis Vievyje kupinas teatro. Nuo buitinės komedijos iki epistolinio žanro. Intensyvus dviejų dienų festivalis „Teatro virusas Vievyje“, penki spektakliai, teatro atmosfera, netikėtumai – visa tai galima buvo išvysti Vievio gimnazijoje praėjusį savaitgalį. 

Pirmąją festivalio dieną pradėjo Elektrėnų kultūros centro dramos kolektyvvas, kuris artistams atvėrė sceną su spektakliu „Dvigubas žaidimas“, rež. Nijolė Skorubskienė. Labai smagu, kai galime pačius artimiausius draugus pasikviesti į šventę, o jie mielu noru atvyksta ir dovanoja žiūrovams režisieriaus-dramaturgo Edmundo Untulio parašytą pjesę. Antrieji pasirodė scenos šeimininkai – Vievio teatras, kurie pristatė Petro Pundzevičiaus-Petliuko „Neatmezgamajį mazgą“, rež. Vytautas Mikalauskas. Spektaklis tai atvaizdas to kokį teatrą kūrė jo pimtakai Lietuvoje, kas buvo aktualu. Bendruomenės „Santarvė” narės bei „VievioLin“ šokėjos, (vad. Nijolė Anskaitienė) pagyvino pasirodymą šiuolaikiniais šokiais. Pirmosios dienos pabaigai svečiai iš Vilniaus nusileido iki žiūrovų lygio ir sukūrė užeigos atmosferą. Vilniaus Senjorų teatras pristatė spetaklį „Padori užeiga“ pagal. Dž. Pristlį, rež. Vytautas Mikalauskas. Spektaklio metu galime pastebėti žmonių savanaudiškumą, kokia įvykių seka ir netikėti pasirinkimai yra daromi pasiekus kritinę apsisprendimo tarp gyvenimo ir mirties ribą.

Antroji festivalio diena taip pat prasidėjo svečių pasirodymų. Šiuo atveju tai buvo patys tolimiausi festivalio svečiai iš Garliavos. Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro teatras „Be pavadinimo“ kvietė prisiminti kada paskutinį kartą ranka rašėme laiškus, o kada tokį gavome? Epistolinis spektaklis „M.editaci.Jos“, pagal D. Teišerskytės „Meilės laiškus“, rež. Zita Butiškytė. Emocijos, jausmai, šilti aplodismintai visa tai nuvilnijo pasibaigus spektakliui. Festivalio tašką padėjo svečiai ir Rūdiškių, Bajorų teatras pristatė spektaklį „Trijų velnių valsas“, rež. Vytautas Mikalauskas.

Visi teatrų kelekytai buvo apdovanoti Vievio kultūros centro įsteigtais prizais, taip pat visus žiūrovus ir svečius sveikino su dovanomis atvykęs Seimo narys Kęstutis Vilkauskas.

Kiekvienos pertraukėlės metu, abi festivalio dienas, žiūrovai galėjo pasijausti kaip tikroje teatro erdvėje, kur buvo pasirūpinta, kad pertraukos trap spektaklių neprailgtų: žiūrovai buvo vaišinami arbata, kava ir saldumynais. Dėkojame visiems, kurie atėjo, buvo ir net užsikrėtė teatro virusu, nes galime pasidžiaugti, jog Vievio teatro bendruomenės gretos pasipildė naujais aktoriais. Vievio teatro bendruomenės nariai sakė: „Mums kaip organizatoriams ir artistams didžiausias įvertinimas kai Jūs plojate atsistovę. Ačiū už įvertinimą, ačiū už bendrystę. Mes gerbiame savo žiūrovą, mylime ir visada labai laukiame.” Dėkojame dalyviams, kurie nepabūgo lietingo oro, nepagailėjo savo laiko ir atvyko vaidinti Jums mieli žiūrovai.

Dėkojame visoms bendruomenėms, kurios prisidėjo prie šio festivalio ir projekto įgyvendinimo, ypatingai didelį ačiū tariame bendruomenės „Santarvė” narėms, kurios labai  daug prisidėjo, kad festivalis „Teatro virusas Vievyje” įvyktų sklandžiai. 

Vievio teatro ir Vievio kultūros centro informacija

 

 

   

4 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *