Vievis dailininkų akimis: tapybos pleneras „Vieviui 500“

Šiemet jubiliejų švenčiantis Vievis nestokoja renginių. Vienas jų – įgyvendinamas projektas „Tapybos pleneras „Vieviui 500“, finansuojamas Žemės ūkio ministerijos.
Vievio bendruomenės „San­tarvė“ inicijuotame projekte, bendradarbiaujant su Vievio kultūros centru ir Vievio meno mokykla, dalyvauja dvylika žinomų šalies tapytojų: Giedrė Riškutė, Adelė Eidėjutė Kasputienė, Ričardas Zdanavičius, Jonas Lenkutis, Agnė Sedleckė, Asta Radimonienė, Alvydas Urbietis, Audrius Liaudanskas, Saulius Paukštys, Lorita Tamulevičiūtė, Ramūnas Krupauskas, Vida Sevrukienė.
Liepos 18–22 d. menininkai susirinko į tapybos plenerą. Pirmąją jo dieną organizuotoje apžvalginėje ekskursijoje po Vievį ir jo apylinkes menininkai turėjo galimybę susipažinti su mūsų miesto aplinka, jo istoriniais ir gamtos objektais. Kai kurie jų, jų detalės ar tiesiog smulkmenos, kurių kasdieniniame gyvenime dažnai nepastebime, tapo kuriamų darbų įkvėpimo šaltiniu ir gulė ant drobių. Tapytojus tą savaitę galėjome sutikti įvairiose Vievio vietose ir stebėti jų darbą. Jis buvo tęsiamas ir Vievio meno mokyklos Dailės skyriaus dirbtuvėse.

Plenero dalyviai Vievio meno mokykloje

Sukurta daugiau kaip dvi de­­šimtys darbų Vievio tema, at­skleidžiančių kiekvieno autoriaus individualų braižą. Plenero už­darymo ceremo­nijoje, vykusioje Vievio miesto aikštėje, buvo eksponuojami sukurti darbai. Projekto meninės dalies kuratorė Adelė Kasputienė dėkojo kolegoms už vaisingą ir prasmingą darbą, Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius išreiškė viltį, kad pleneras taps tradicinis. Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas kiekvienam plenero dalyviui įteikė gėlių, Vievio neįgaliųjų draugijos pirmininkė Marija Slavinskienė menininkams padovanojo draugijos narių sukurtus suvenyrus, o Vievio kultūros centro jaunimo šokių kolektyvai, šokių grupė „VievioLin“, Vievio meno mokyklos mokinė Simona Zagorskaitė – gražią koncertinę programą.
Projekto metu sukurti darbai rugsėjo mėnesį bus eksponuojami Vievio kultūros centre, vėliau – kitose mūsų savivaldybės vietose; ne mažiau kaip pusė darbų liks mūsų mieste visam laikui.
Prasmingas projektas ir jo metu sukurti meno kūriniai – puiki dovana mūsų miestui. Kiekvienas, apsilankęs parodoje, galės pajusti skirtingą autorių braižą, individualų mūsų miesto savitumo atskleidimą. Mums, vieviečiams, tai – ypatinga dovana.

Audronė Stepankevičiūtė,
Vievio kultūros centro direktorė
Jono Lenkučio nuotrauka

7 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *