Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Festivalis „Vievio džiazo klavišai“

2023 10 lapkričio @ 18:00

Nemokama
Vievio džiaso klavišai

Lapkričio 10 d. (penktadienis) 18 val. Vievio kultūros cente

RENGINYS NEMOKAMAS

Artūras Anusauskas – fortepijonas

Prof. Artūras Anusauskas – džiazo pianistas, kompozitorius, aranžuotojas, LMTA džiazo katedros vedėjas. Tarptautinių džiazo festivalių Bukarešte, Birštone, Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Liuksemburge,  Montreux, Minske, Kijeve, Vitebske, Kišiniove ir kitų dalyvis. Pianistas yra surengęs daug solinių fortepijono muzikos koncertų, koncertavęs su Valstybiniu simfoniniu, Kauno simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais. Žymesni koncertai: Stokholme, Rovigo, Maskvoje, Briuselyje, Krasnodare, Kišiniove, Gdanske, Erfurte, Varšuvoje, Helsinkyje, Kopenhagoje, Osle, Pekine ir kituose miestuose. . Koncertavo su žymiais užsienio atlikėjais:,   Steve Houghton (JAV), Jimmi Roger Pedersen (Danija), Jeff Cascaro (Vokietija), Anne Kierulf (Danija), Marco Tamburini (Italija), Rusty Jones (JAV), Mauro Campobasso, Daniele Scannapieco, Gaetano Partipilo (Italija), Vytautu Labučiu, Vladimiru Čekasinu.

1994 m. A. Anusausko džiazo kvintetas pelnė Birštono festivalio didįjį prizą, 1997 m. – Tarptautinio Leipcigo improvizacijos konkurso laureatas, 2005  m. apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ prizu už ryškią pastarųjų metų meninę veiklą.

Paskutiniai ryškesni koncertai surengti Čikagoje, Milane. Foggia, Liuksemburge, Tel Avive.

Atlikėjo diskografijoje 29 CD plokštelėsSolo, duo, trio, kvintetas


Baltic Jazz Trio (Lietuva, Latvija, Estija)

 

Dainius Pulauskas – fortepijonas / Lietuva
Toivo Unt – kontrabosas / Estija
Māris Briežkalns – mušamieji / Latvija

 

Baltic Jazz Trio – tai trijų iškilių džiazo menininkų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimas. Baltic Jazz Trio muzika elegantiška, šviežia ir būdinga Baltijos regionui. Baltic trio muzikantai savo šalyse yra vieni iš pagrindinių džiazo muzikos figūrų.

Baltic Jazz Trio gimė 2008 m. Baltijos šalių kultūros savaitėje Paryžiuje, Prancūzijoje. Trio taip pat koncertavo Otavos džiazo festivalyje Kanadoje, Šlėzvigo-Holšteino muzikos festivalyje Vokietijoje, Vilniaus džiazo festivalyje, Birštono džiazo festivalyje Lietuvoje, festivalyje „Via Baltica“ Liepojoje Latvijoje, Korzo teatre Hagoje Nyderlanduose, Vanemuinės koncertų salėje Tartu Estijoje. 2022 m. trio koncertavo JAV, kur surengė kelis koncertus Kenedžio centre Vašingtone Baltijos šalių ir JAV diplomatinių santykių 100-mečio proga.
Trio išleido du albumus – „Baltic Saga“ ir „Centerary“ – su didžiųjų Baltijos šalių kompozitorių Arvo Pärto, Pēterio Vasko ir Mikalojaus Čiurlionio muzika.

Dainius Pulauskas – klavišininkas ir kompozitorius. Jis vadovauja ne vienam savo suburtam kolektyvui. Svarbiausias iš jų Dainius Pulauskas Group su kuriuo išleido 9 albumus, dalyvavo džiazo festivaliuose visame pasaulyje – Europoje, Azijoje, Afrikoje ir Amerikoje. Už savo veiklą Dainius Pulauskas yra pelnęs daugybę apdovanojimų.

Toivo Untas žinomas kaip vienas geriausių kontrabosininkų Estijoje. Jis grojo su žinomais tarptautiniais džiazo atlikėjais, dalyvavo daugelyje tarptautinių džiazo festivalių. Untas groja Estijos nacionalinės operos simfoniniame orkestre, yra kelių tarptautinių konkursų žiuri narys, muzikos mokytojas, kasmetinio festivalio „Jazz Time“ Sillamäe mieste Estijoje, organizatorius. Jis grojo daugiau nei 30 albumų įrašuose.

Māris Briežkalns grojo per 60 muzikos albumų ir yra Mārio Briežkalno kvinteto lyderis. Jis koncertavo ir vedė meistriškumo kursus daugelyje šalių, įskaitant JK, Prancūziją ir Vokietiją. Briežkalns yra festivalio „Rīgas Ritmi“ ir džiazo menininkų konkurso „Riga Jazz Stage“ meno vadovas. Jis vadovauja Latvijos radijo garso įrašų studijai, daug metų buvo Latvijos radijo bigbendo meno vadovas, taip pat prodiusavo Europos džiazo orkestrą 2018 m. Briežkalnas apdovanotas Trijų Žvaigždžių ordinu (Triju Zvaigžņu
ordenis), kuris yra aukščiausias civilinis ordinas apdovanotas už nuopelnus Latvijai.

„Baltic Jazz Trio – ryškus tvirtų džiazo muzikos šaknų Baltijos šalyse, aukšto atlikimo lygio ir neįprasto Amerikos bei Skandinavijos mokyklų susiliejimo su šiam regionui būdingais etninių kultūrų niuansais įrodymas. Aukščiausios klasės malonumas garantuotas kiekvienam džiazo mylėtojui! – Kasparas Zavileiskis, džiazo žurnalistas

Informacija

Date:
2023 10 lapkričio
Laikas:
18:00
Kaina:
Nemokama
Renginys kategorija:
,
Renginio žymos:
,

Organizatorius

Vievio kultūros centras
El. paštas:
rastine.vieviokc@gmail.com

Vieta

Vevio kultūros centras
Trakų g. 7
Vievis, Lietuva
+ Google Map